Eesti vabariigi aastapäev

Projekti eesmärk: Säilitada noorte seas isamaalisust ja tähtsustada selle väärtust, et hoida püsivana Eesti kultuuri ja austust isamaa vastu. Tänapäeva multikultuurses ühiskonnas on see väga vajalik, et säiliks noorte side oma esivanemate päritoluga ja kodumaa ajalooga, tagades seeläbi teadmine, kust me pärineme ja kes me oleme.

Projekti sisu lühiülevaade: Projekti käigus tähistati Eesti Vabariigi 99. aastapäeva. Projekti tegevused toimusid kahes osas. 18.01-12.02. 2017 kestis Pärnu linna ja maakonna noortele suunatud fotokonkurss “Minu sini-must-valge elu”. Fototöid sai esitada kahes kategoorias: töötlemata foto Eesti trikoloorsetes värvilahendustes ja Eesti trikoloorsetesse värvidesse töödeldud foto. Töid hindas anonüümselt professionaalne žürii koosseisus: fotograaf Sigrid Absalon, fotokunstnik Andres Adamson ja hobifotograaf Igor Danilenko.

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva pidulik tähistamine toimus 23. veebruaril.

Kell 11.00 said kõik soovijad endale noortekeskuses isamaalised näomaalingud ning koos asuti teele rongkäigule, mis viis Alevi kalmistult Rüütli platsile.

Kell 18.00 avati Pärnu Noorte Vabaajakeskuses pidulik näitus fotokonkursil osalenud töödest ning külastajatele pakuti suupisteid. Näitusel tehti teatavaks võidutööd ja anti üle auhinnad. Töötlemata fotode kategoorias osutus võitjaks Otto Mättas ning töödeldud fotode kategoorias Gregor Rähk.

Kell 19.00 algas kontsert, kus esinesid Ott Lepland ja Kristjan Kaasik. Neid soojendas Ivo Leesar.

Kokku külastas Pärnu Noorte Vabaajakeskust sellel päeval ligikaudu 100 inimest. https://parnu.postimees.ee/4026867/galerii-noored-tahistasid-riigi-sunnipaeva-ott-leplandiga

Projekti toetuse summa: 1000 eurot